Svarīga informācija

Pakalpojuma saņemšanai ir jānoslēdz līgums, nepieciešami 2 līguma eksemplāri. Pakalpojuma līgums bērnam ir pieejams šeit. Pakalpojuma līgums pavadošai personai ir pieejams šeit. Pēc aizpildīšanas un parakstīšanas abus līguma eksemplārus jānogādā LRAC "Rasas pērles". Sīkāka informācija, zvanot direktorei Ilzei Andžai 64563493 vai 26538388.

Kontaktinformācija

Sociālais darbinieks 64563494
Diennakts mob. 26538388
Fax. 64563764

Informācija

Valsts apmaksāto rehabilitācijas kursu vardarbībā un prettiesiskās darbībās cietušiem bērniem nodrošinām iepriekš vienojoties par bērna ievietošanu institūcijā.
Nepieciešamā dokumentācija bērna ievietošanai institūcijā

Nodibinājums „Centrs „Dardedze” kopā ar sadarbības partneriem uzsāk jaunu projektu!

Publicēts Pirmdiena, 29 Decembris 2014

Nodibinājums „Centrs Dardedze””, parakstot līgumu ar Sabiedrības integrācijas fondu, 2012. gada 1. septembrī uzsāk projektu Nr. 1DP/1.5.2.2.2/12/APIA/SIF/115 „Centra Dardedze un citu nevalstisko krīzes centru kapacitātes uzlabošana”.

Projekts tiek realizēts aktivitātes 1.5.2.2. „Sociālo partneru, nevalstisko organizāciju un pašvaldību kapacitātes stiprināšana” apakšaktivitātē 1.5.2.2.2. "Nevalstisko organizāciju administratīvās kapacitātes stiprināšana”.

Projekta mērķis ir nodrošināt aktīvu un kvalitatīvu nevalstisko krīzes centru līdzdalību publisko pakalpojumu sniegšanā un lēmumu pieņemšanā darbā ar bērniem, kas cietuši no vienaudžu seksuālās vardarbības, tostarp izmantojot adekvātas disciplinēšanas metodikas ieviešanu.

Projektā piedalīsies nevalstiskās organizācijas – Centrs Dardedze un tā sadarbības partneri – krīzes centrs ģimenēm ar bērniem „Paspārne”, Talsu novada krīžu centrs, Centrs „Valdardze”, Latgales reģionālā atbalsta centrs „Rasas pērles”, Zantes ģimenes krīzes centrs un Allažu bērnu un ģimenes atbalsta centrs.

Kopumā projektā plānots investēt 23’248,40 LVL, no kuriem 92,07% jeb 21’404,80 LVL finansē Eiropas Savienība ar Eiropas Sociālā fonda starpniecību un 7,93% jeb 1’843,60 LVL ir privātais finansējums. Apakšaktivitāti administrē Valsts kanceleja sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu.

Projektu paredzēts īstenot 10 mēnešu laikā līdz 2013. gada 30. jūnijam.

Plašāku informāciju par projektu sniegs:
Projekta vadītāja Baiba Berovska, tālr.: 67240042, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

30.novembrī ir noslēdzies centra „Dardedze” un sadarbības partneru īstenotais apakšprojekts „Bērns kā cietušais vai liecinieks kriminālprocesā”

Publicēts Pirmdiena, 29 Decembris 2014

Izstrādātas bērnu nopratināšanas vadlīnijas un nopratināšanas telpu standarts!

2011.gada 30.novembrī ir noslēdzies centra „Dardedze” un sadarbības partneru - Vidzemes reģionālā atbalsta centrs „Valdardze”, Talsu novada krīžu centrs, Latgales reģionālā atbalsta centrs „Rasas pērles”, Ventspils krīzes centrs ģimenēm ar bērniem „Paspārne”, Rīgas Domes Labklājības departaments - īstenotais apakšprojekts „Bērns kā cietušais vai liecinieks kriminālprocesā” (līgums Nr. 2010.CH04/mic-135/03).

Projekta īstenošana tika uzsākta 2010.gada 1.decembrī un tās mērķis bija veicināt izmeklēšanas un iztiesāšanas procesā iesaistīto institūciju saskaņotu rīcību bērna interešu nodrošināšanai situācijā, kad bērns iesaistīts kriminālprocesā kā cietušais vai liecinieks, lai tādejādi nodrošinātu šī bērna interešu aizsardzību un nodrošinātu tā dzīves kvalitātes atjaunošanos.

Projekta gaitā tika izstrādātas nepilngadīgo nopratināšanas vadlīnijas, nopratināšanas telpas standarts un policistu kartiņa. Izstrādātos materiālus aprobēja 5 NVO – Rīgā, centrā „Dardedze”, Valmierā – centrā „Valdardze”, Talsos – Talsu novada krīžu centrā, Ventspilī – krīzes centrā ģimenēm ar bērniem „Paspārne”, Rugāju novadā – Latgales reģionālajā atbalsta centrā „Rasas pērles”, iesaistot 50 dažāda vecuma bērnus. 2011.gada 24.novembrī Spīķeru koncertzālē norisinājās projekta noslēguma konference, kurā atklāšanas runu teica Nīderlandes Karalistes vēstnieks Latvijā Jurians Krāks, Sabiedrības integrācijas fonda direktore Aija Bauere, Valsts policijas Prevencijas pārvaldes priekšnieks Edmunds Zivtiņš u.c. Konferences laikā speciālisti tika iepazīstināti ar apakšprojekta rezultātiem un izstrādātajiem materiāliem.

Projekta rezultātā Latvijā ir palielinājies to gadījumu skaits, kad kriminālprocesā iesaistītie bērni tika nopratināti izmantojot tehniskos palīglīdzekļus, tādējādi samazinot gadījumu skaitu, kad bērni tiek pakļauti riskam atkārtoti tikt iesaistītiem kriminālnoziegumos kā cietušie, samazinot viktimizācijas iespējas un sekundāro traumēšanu, uzlabojot kriminālprocesos iesaistīto bērnu dzīves kvalitāti. Iesaistītie krīzes centri savu iespēju robežās ir piemērojuši nopratināšanas telpas izstrādātajam standartam. Uzlabota sadarbība ar vietējiem policijas dienestiem.

Apakšprojektu finansē Šveices Konfederācija un Latvijas Republika no Latvijas un Šveices sadarbības programmas līdzekļiem paplašinātajai Eiropas Savienībai. Papildus informācija par programmu www.swiss-contribution.lvun www.lsif.lv.

Šī informācija ir sagatavota ar Latvijas un Šveices sadarbības programmas finansiālu atbalstu. Par informācijas saturu atbild nodibinājums "Centrs „Dardedze”". Informāciju sagatavoja: Baiba Berovska, 67240042, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..


Publicitātes materiāli lejupielādei:

Policistu kartiņas

Nopratināšanas telpas standarts

Nopratināšanas procesa vadlīnijas

Vadlīniju un nopratināšanas telpu standarts

Nopratināšanas vadlīniju aprobācija tuvojas noslēgumam

Publicēts Pirmdiena, 29 Decembris 2014

Centrs „Dardedze” sadarbībā ar partneriem no Vidzemes reģionālā atbalsta centra „Valdardze”, Talsu novada krīžu centra, Latgales reģionālā atbalsta centra „Rasas pērles”, Ventspils krīzes centra ģimenēm ar bērniem „Paspārne” un Rīgas Domes Labklājības departamenta turpina īstenot apakšprojektu „Bērns kā cietušais vai liecinieks kriminālprocesā” (līgums Nr. 2010.CH04/mic-135/03), kas strauji tuvojas savam noslēgumam.

Jau kopš 2011.gada maija norisinās jauno nopratināšanas vadlīniju un telpu standarta aprobācija krīzes centros Rīgā, Valmierā, Talsos, Ventspilī un Rugāju novadā. Laikā no 2011.gada maija sākuma līdz 2011.gada augusta beigām, jaunās nopratināšanas vadlīnijas un standarts ir aprobēts 36 nopratināšanās, kur kriminālprocesā kā cietušie vai liecinieki bija iesaistīti bērni. Uzlabojot un pilnveidojot vadlīnijas un telpu standartu, tiek ņemti vērā krīžu centru speciālistus ieteikumi un novērojumi no notikušajiem aprobācijas procesiem. Līdz projekta noslēgumam, jaunās vadlīnijas un standartu plānots aprobēt vēl vismaz 14 bērnu nopratināšanas gadījumos.

Aprobācijas laikā atbalstu speciālistiem turpina nodrošina supervizori Laura Pirsko un Laila Balode, kas arī vasaras mēnešos devās supervīzijās uz Valmieras, Talsu, Ventspils, Rugāju novada un Rīgas krīžu centriem. Pēc garākām vasaras brīvdienām, 19.augustā visu iesaistīto krīžu centru speciālisti satikās kopējā grupu supervīzijā Rīgā, centra „Dardedze” telpās.

2011.gada novembra beigās paredzēts rīkot projekta noslēguma pasākumu, kurā visi interesenti tiks iepazīstināti ar projekta rezultātiem, sniegta noderīga informācija bērnu nopratināšanā iesaistītajiem speciāliem, kā arī plašākai publikai tiks prezentētas jaunās vadlīnijas un standarts.

Apakšprojektu finansē Šveices Konfederācija un Latvijas Republika no Latvijas un Šveices sadarbības programmas līdzekļiem paplašinātajai Eiropas Savienībai. Papildus informācija par programmu www.swiss-contribution.lvun www.lsif.lv.

Šī informācija ir sagatavota ar Latvijas un Šveices sadarbības programmas finansiālu atbalstu. Par informācijas saturu atbild nodibinājums "Centrs „Dardedze”". Informāciju sagatavoja: Baiba Berovska, 67240042, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Noslēdzies projekts Nr.2010-EFCC-05 „Preventīvais darbs vardarbības mazināšanai Latvijā un sociālās rehabilitācijas nodrošināšanai vardarbībā un prettiesiskās darbībās cietušiem bērniem un sievietēm”

Publicēts Pirmdiena, 29 Decembris 2014

Nodibinājumā LRAC’’ Rasas pērles’’ noslēdzies projekts Nr.2010-EFCC-05 „Preventīvais darbs vardarbības mazināšanai Latvijā un sociālās rehabilitācijas nodrošināšanai vardarbībā un prettiesiskās darbībās cietušiem bērniem un sievietēm” SFL projektu konkursa „Atbalsts krīzes palīdzības sniedzējiem” ietvaros

Projekta realizācija sākās 2010. gada 1.maijā .Projekts nodrošināja iespēju saņemt psiholoģisko un sociālo atbalstu, veicinot krīzes palīdzības pieejamību. „Rasas pērļu” speciālisti sniedza palīdzību ģimenēm un bērniem krīzes situācijās, nodrošinot bezmaksas sociālo rehabilitāciju psihologu un sociālo darbinieku ambulatoro konsultāciju formā, kopā 24 personām. Projekta ietvaros tika sniegta sociālā rehabilitācija vardarbībā un prettiesiskās darbībās cietušo bērnu pavadošajām nevardarbīgajām 10 personām. Katra projektā iesaistītā persona varēja saņemt 5 psihologa un 5 sociālā darbinieka konsultācijas.

Informācijas pieejamības nodrošināšanai par projektu un nodibinājumu „Latgales Reģionālais atbalsta centrs „Rasas pērles” tika izdots buklets, iedzīvotāji iegūt informāciju par projekta piedāvātajām iespējām varēja no Ziemeļlatgales laikraksta „Vaduguns”, Rugāju novada laikraksta „Kurmenīte”, kā arī LRAC mājas lapā www.rasasperles.lv
Projekta ietvaros tika izstrādāta vienas dienas apmācības programma izglītības iestāžu sociālajiem pedagogiem, psihologiem un pedagogiem. Apmācībā piedalījās pedagogi no bijušā Balvu rajona izglītības iestādēm. Projektu noslēdzošās aktivitātes ietvaros tika sniegtas zināšanas par vardarbības atpazīšanu, pazīmēm, sarunas veidošanu ar vardarbībā cietušu bērnu, lai identificētu problēmu, par pirmās palīdzības sniegšanu bērnam un rīcību ,rodoties aizdomām par vardarbību, kas tikusi vērsta pret bērnu. Tika spēlētas lomu spēles un analizēti sociālie gadījumi.

Dalībnieki atzīmēja, ka reizēm nezin, kur lai vispirms vēršas pēc palīdzības šādās situācijās, dažkārt vietējie sociālie darbinieki nav atsaucīgi palīdzēt pedagogam. Skolās nav pieejami sociālā pedagoga pakalpojumi , arī psihologs strādā tikai dažās skolās. Mācību dienu vadīja LRAC’’Rasas pērles’’ psihoterapeite A. Jurčenko, sociālās darbinieces S. Ķikuste un G. Ločmele. Analizējot sociālos gadījumus, pedagogi bija ļoti atsaucīgi un zinoši, uzsvēra, ka ,kopā esot, vieglāk atrast risinājumu jebkurai situācijai. Mācībās tika izcelta profesionāļu komandas darba nozīme. Noslēgumā LRAC’’ Rasas pērles ‘’ direktore I.Andža iepazīstināja klātesošos ar institūcijas darbību un rādītājiem. Apmācību apmeklētājiem bija iespēja ieskatīties centra ikdienā, gūt atbildes uz interesējošiem jautājumiem .

Projektu „Preventīvais darbs vardarbības mazināšanai Latvijā un sociālās rehabilitācijas nodrošināšanai vardarbībā un prettiesiskās darbībās cietušiem bērniem un sievietēm” finansiāli atbalsta Sorosa fonds – Latvija. Plašāka informācija par Sorosa fonda – Latvija atbalsta virzieniem pieejama internetā www.sfl.lv.

Nopratināšanas vadlīniju aprobācija

Publicēts Pirmdiena, 29 Decembris 2014

Centrs „Dardedze” sadarbībā ar partneriem no Vidzemes reģionālā atbalsta centra „Valdardedze”, Talsu novada krīžu centra, Latgales reģionālā atbalsta centra „Rasas pērles”, Ventspils krīzes centra ģimenēm ar bērniem „Paspārne” un Rīgas Domes Labklājības departamenta turpina īstenot apakšprojektu „Bērns kā cietušais vai liecinieks kriminālprocesā” (līgums Nr. 2010.CH04/mic-135/03).

2011.gada aprīlī ir pabeigta nopratināšanas vadlīniju un telpu standarta pirmo versiju izstrāde un uzsākta to aprobācija krīzes centros Rīgā, Valmierā, Talsos, Ventspilī un Rugāju novadā. Lai nodrošinātu kvalitatīvus aprobācijas rezultātus, vadlīnijas un standartus plānots izmantot vismaz 50 gadījumos, kad kriminālprocesā kā cietušais vai liecinieks ir iesaistīts bērns, katrā no gadījumiem apkopojot iesaistīto speciālistu novērtējumu vadlīnijām, ieteikumus to tālākai pilnveidošanai un uzlabošanai.

Aprobācijas laikā atbalstu speciālistiem nodrošina supervizori Laura Pirsko un Laila Balode, kas regulāri apseko krīzes centrus, kā arī vada grupu supervīzijas Rīgā. Šāda grupu supervīzija / apmācības notika 2010.gada maijā un tajā piedalījās 17 psihologi un citi speciālisti. Aprobācija turpināsies līdz vasaras beigām un tās rezultāti ļaus pilnveidot izstrādātās vadlīnijas un standartu.

Apakšprojektu finansē Šveices Konfederācija un Latvijas Republika no Latvijas un Šveices sadarbības programmas līdzekļiem paplašinātajai Eiropas Savienībai. Papildus informācija par programmu www.swiss-contribution.lvun www.lsif.lv.

Šī informācija ir sagatavota ar Latvijas un Šveices sadarbības programmas finansiālu atbalstu. Par informācijas saturu atbild nodibinājums "Centrs „Dardedze”". Informāciju sagatavoja: Baiba Berovska, 67240042, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Mājas lapas iepriekšējais variants.