Svarīga informācija

Pakalpojuma saņemšanai ir jānoslēdz līgums, nepieciešami 2 līguma eksemplāri. Pakalpojuma līgums bērnam ir pieejams šeit. Pakalpojuma līgums pavadošai personai ir pieejams šeit. Pēc aizpildīšanas un parakstīšanas abus līguma eksemplārus jānogādā LRAC "Rasas pērles". Sīkāka informācija, zvanot direktorei Ilzei Andžai 64563493 vai 26538388.

Kontaktinformācija

Sociālais darbinieks 64563494
Diennakts mob. 26538388
Fax. 64563764

Informācija

Valsts apmaksāto rehabilitācijas kursu vardarbībā un prettiesiskās darbībās cietušiem bērniem nodrošinām iepriekš vienojoties par bērna ievietošanu institūcijā.
Nepieciešamā dokumentācija bērna ievietošanai institūcijā

Vasaras saulstāvji “Rasas pērlēs”

Publicēts Pirmdiena, 29 Jūnijs 2020

      Gada īsākās dienas un garākās naktis ir klāt. Pļava aiz centra sētas smaržo pēc lauku puķēm un zālēm. No rītiem centra iemītniekus modina skaļas putnu dziesmas. Ārā ir karsti, bet par veldzi nesūdzamies, jo mums ir peldbaseini lielajiem bērniem un mazuļiem. Lauku darbi negaida – jāgrābj nopļautā zāle, jāravē apstādījumi, jāatbrīvo bruģis un rotaļu laukums no pienenēm- mūsu bērni ir čakli palīgi. Katru vakaru ir  jālaista apstādījumi un tomāti siltumnīcā. Darbošanās prieku labi uztur vēss saldējums.  Ir vasaras vidus. Kopā ar sociālajiem audzinātājiem klienti apgūst gadskārtu ieražām atbilstošas dziesmas, ticējumus un izdarības, iepazīst ārstniecības augus, vāc tēju drogas.  Līgo vakars ir ļoti gaidīts. Pusaudži rūpējas par galda klāšanu terasē, vainagiem Līgai un Jānim. Puiši kopā  ar audzinātāju Sandi sakārto ugunskura un šašlika piknika vietas, meitenes ar audzinātāju Ivetu darbojas pie galdiem, pavāre Vita spēj tik gādāt produktus, kas tiek likti cienastam. Visi ir gatavi sagaidīt saules lēktu. Ļoti sirsnīga un ģimeniska izvēršas gan vakarēšana, gan rītausmas gaidīšana. Centra klienti iegūst pieredzi, ka svētkus var svinēt bez reibinošiem dzērieniem un vielām, kopīgas dziesmas raisās it kā pašas no sevis. Bērniem tas ir īsts piedzīvojums, sēžot pie uguskura, gaidīt sauli lecam. Nakts ir tik silta! Jāņu dienā svētki turpinās. Sociālās audzinātājas Biruta un Ineta māca gatavot atspirdzinošus dzērienus no augļiem un dārzeņiem, ierāda, kā fasē zāļu tējas.Tās bērni varēs vest uz mājām saviem tuviniekiem. Pēc visām aktivitātēm centrā iestājas liels miers, jo jāatgūst enerģija, kas iztērēta vasaras saulgriežos.

Mājas lapas iepriekšējais variants.