Valsts apmaksāts sociālās rehabilitācijas pakalpojums
Valsts apmaksāts sociālās rehabilitācijas pakalpojums no vardarbības cietušiem bērniem
Sociālā rehabilitācija no vardarbības cietušajiem bērniem ir pieejama bērniem, kas cietuši noziedzīgā nodarījumā, ekspluatācijā, seksuāli izmantoti, vai tikuši pakļauti vardarbībai vai jebkādām citām nelikumīgām, cietsirdīgām vai cieņu aizskarošām darbībām. Rehabilitācijas mērķis ir nodrošināt bērna fiziskās un psihiskās veselības uzlabošanos, kā arī veicināt viņa integrēšanos sabiedrībā. Sociālās rehabilitācijas pakalpojuma kurss institūcijā bērnam, kas cietis no vardarbības, ir līdz 30 dienām vai vai līdz 60 dienām, ja par noziedzīgo nodarījumu ir uzsākts kriminālprocess.
Pirms bērna ievietošanas institūcijā pašvaldībai jābūt noslēgtiem līgumiem par pakalpojuma saņemšanu. Pakalpojuma līgums bērnam pieejams šeit. Pakalpojuma līgums pavadošai personai. Pēc līguma aizpildīšanas un parakstīšanas to jānogādā LRAC "Rasas pērles" divos eksemplāros. Ja ir iespējas, pakalpojuma līgumu un klienta ievietošanai nepieciešamos dokumentus var iesūtīt ar e-parakstu. Jautājumu gadījumā sazināties ar direktori Ilzi Andžu 64563493, 26538388.
Bērna ievietošana institūcijā
- Nepieciešams sazināties ar direktori 64563493 vai 26538388, lai noskaidrotu par klienta uzņemšanas iespējām.
- Bērnu var ievietot kopā ar pavadoni.
-
Nepieciešamās dokumentācijas, lai ievietotu bērnu institūcijā, veidlapu paraugi :
- Sociālā dienesta nosūtījums bērnam. Ja bērnam līdzi ir pavadošā persona, jāaizpilda veidlapa "Nosūtījums pavadošai personai".
- Nosūtījums pavadošai personai
- Pamatinformācija ievietošanai
- Sociālā darbinieka slēdziens
- Likumiskā pārstāvja piekrišana medicīniskām manipulācijām/ stacionēšanai
- Izziņa par veselības stāvokli ( veidlapa Nr. 027/u, ko aizpilda ārstniecības persona , papildus norādot ir vai nav pedikuloze, alerģiskas reakcijas uz kādiem medikamentiem vai pārtikas produktiem, hroniskas saslimšanas un pēdējā mēneša laikā pārslimotas slimības), klienta ģimenes ārsta kontaktinformācija.
- Vienošanās par grozījumiem pie Pakalpojuma līguma bērnam – 30 dienu pagarinājums
- Vienošanās par grozījumiem pie Pakalpojuma līguma bērnam – 60 dienu pagarinājums
- Vienošanās pie Pakalpojuma līguma bērnam par maksas pakalpojuma saņemšanu.
Bērns institūcijā NETIEK UZŅEMTS bez minētās dokumentācijas.
Atbalsta centrs nenodrošina klientus,kuriem ir hroniskas saslimšanas, ar medikamentiem.Bērniem ar hroniskām saslimšanām OBLIGĀTI līdzi jādod medikamentus !
Pirms braukšanas uz "Rasas pērlēm" lūdzam ņemt vērā šos noteikumus:
- Bērniem neņemt līdzi personīgās rotaļlietas (lai nesajuktu ar atbalsta centra mantām un citi bērni tās nesabojātu);
- Bērniem un pavadošām personām vēlams neņemt līdzi mobilos telefonus. Katram bērnam un pavadošai personai ir iespēja zvanīt no atbalsta centra telefona. Ar viņiem vecāki un dzīvesbiedri var regulāri sazināties ,zvanot uz atbalsta centru;
- Bērniem, kas jaunāki par 14 gadiem, neņemt līdzi naudu, jo brīvais laiks bērniem tiek piešķirts tikai no 14 gadu vecumu sasniegšanas.
Bērniem tuvas personas, kam nav saskarsmes tiesību ierobežojuma / lieguma , drīkst apciemot bērnus centrā darba dienās darba laikā, iepriekš saskaņojot savu ierašanos ar attiecīgā sociālā gadījuma vadītāju, zvanot 64563494, 26538388. Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments.
No valsts budžeta finansēts sociālās rehabilitācijas pakalpojums no vardarbības cietušām pilngadīgām personām
Sociālā rehabilitācija tiek sniegta no fiziskas, seksuālas, ekonomiskas vai emocionālas vardarbības vai fiziskas un seksuālas vardarbības draudiem, vai vardarbīgas kontroles cietušām pilngadīgām personām atbilstoši MK noteikumiem Nr.790 „Sociālās rehabilitācijas pakalpojuma sniegšanas kārtība no vardarbības cietušām un vardarbību veikušām pilngadīgām personām”.
Sociālās rehabilitācijas kurss - līdz 30 dienām ar izmitināšanu. Cietušo rehabilitācijas pakalpojumu institūcijā var pagarināt līdz 60 dienām, ja persona ir atzīta par cietušo ar vardarbību saistīta administratīvā pārkāpuma lietvedības ietvaros vai ar vardarbību vai vardarbības piedraudējumu saistīta kriminālprocesa ietvaros.
Dokumenti:
- Speciālista atzinums pakalpojuma saņemšanai
- Līguma veidlapa "Sociālās rehabilitācijas pakalpojums no prettiesiskām darbībām cietušām pilngadīgām personām” ar izmitināšanu
- Vienošanās ar klientu pie Līguma veidlapa
- Izziņa par veselības stāvokli ( veidlapa Nr. 027/u, ko aizpilda ārstniecības persona , papildus norādot ir vai nav pedikuloze, alerģiskas reakcijas uz kādiem medikamentiem vai pārtikas produktiem, hroniskas saslimšanas un pēdējā mēneša laikā pārslimotas slimības), klienta ģimenes ārsta kontaktinformācija.
- Līguma veidlapa "Sociālās rehabilitācijas pakalpojums no prettiesiskām darbībām cietušām pilngadīgām personām”ar izmitināšanu kopā ar bērnu
- Līguma veidlapa "Sociālās rehabilitācijas pakalpojums no prettiesiskām darbībām cietušām pilngadīgām personām” bez izmitināšanas.
No valsts budžeta finansēts sociālās rehabilitācijas pakalpojums vardarbību veikušām pilngadīgām personām
Vardarbību veikušām pilngadīgām personām tiek sniegts vardarbīgas uzvedības mazināšanas pakalpojums, kura mērķis ir novērst vai mazināt turpmākus vardarbības riskus, atbilstoši MK noteikumiem Nr.790 „Sociālās rehabilitācijas pakalpojuma sniegšanas kārtība no vardarbības cietušām un vardarbību veikušām pilngadīgām personām”.
Vardarbīgas uzvedības mazināšanas pakalpojumu sniedz individuālu psihologa konsultāciju veidā - ne vairāk par desmit 45 minūtes ilgām konsultācijām vai grupu nodarbību veidā - 16 divas stundas ilgas nodarbības līdz 12 personām grupā.